Kontakt

Konwencja programowa (09.02.2009)

Konwencja rozpoczęła się od przywitania gości oraz krótkich przemówień Prezesa Naprzód Polsko Janusza Dobrosza, eurodeputowanych Dariusza Grabowskiego, Bogdana Pęka oraz Janusza Szewczaka analityka gospodarczego.


Następnie pokazany został spot wyborczy, który można obejrzeć tu:

http://www.youtube.com/ (wpisując w wyszukiwarkę Bogusław Rogalski),

a także poseł Rogalski przedstawił swój program wyborczy. Oto jego zarys:


PRZYJAZNY URZĄD MIASTA

– przyjazna obsługa petenta

– uświadomienie pracownikom magistratu misji służebności wobec mieszkańców, którzy płacąc podatki municypalne zasługują na miłą i profesjonalną obsługę, kompetencję urzędników oraz pomoc w rozwiązywaniu zgłaszanych problemów

 

INWESTYCJE

  • Olsztyn zasługuje na nowoczesny zakład utylizacji odpadów na miarę XXI wieku, razem z sortownią śmieci. Dzięki temu znacznie zmaleją koszty zagospodarowania odpadów. Przyczyni się to również do ochrony środowiska, które jest cennym atutem naszego miasta

Mam tu na myśli programy:

–       Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

 (środowisko, transport, energetyka, kultura, zdrowie, szkolnictwo wyższe)

–       Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka

(zwiększenie innowacyjności przedsiębiorstw, wzrost konkurencyjności polskiej nauki, zwiększenie roli nauki w rozwoju gospodarki, tworzenie trwałych i lepszych miejsc pracy, wzrost wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych w gospodarce)

–       Program Operacyjny Kapitał Ludzki

(zatrudnienie, edukacja, integracja społeczna, rozwój potencjału adaptacyjnego pracowników i przedsiębiorstw, budowa sprawnej i skutecznej administracji publicznej)

–       Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej

(nowoczesna gospodarka, infrastruktura społeczeństwa informacyjnego, infrastruktura drogowa, wojewódzkie ośrodki wzrostu, zrównoważony rozwój potencjału turystycznego opartego o warunki naturalne, pomoc techniczna)

–         Program Operacyjny Pomoc Techniczna

 

BEZPIECZEŃSTWO I CZYSTOŚĆ NA OSIEDLACH

  •  Mieszkańcy Olsztyna nie czują się bezpieczni na swoich osiedlach

W celu zapewnienia mieszkańcom Olsztyna większego bezpieczeństwa należy rozważyć takie przesunięcie kompetencji straży miejskiej, by mogła skuteczniej pomagać policji w zaprowadzaniu bezpieczeństwa na osiedlach. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na problem chuligaństwa i dewastowania mienia np. wiat przystankowych MPK.

Polega on na połączeniu drogą radiową taksówkarzy 8 olsztyńskich korporacji z dyżurnym miasta, strażą miejską i policją. Dzięki temu możliwa jest szybka reakcja stosownych służb na zaobserwowane i zgłoszone przez taksówkarzy przestępstwa z terenu całego miasta.

Przeprowadzenie akcji promocyjnej „Czyste chodniki oraz trawniki”. Olsztyn, jak większość polskich miast, boryka się z problemem zaśmiecenia miejsc ogólnodostępnych. Ratusz, korzystając z podatków municypalnych, powinien rozdawać wszystkim właścicielom czworonogów torebki foliowe na nieczystości zwierzęce. Należy także zobowiązać każde osiedle do budowy i utrzymania specjalnych stref dla zwierząt, tzw. „azyle dla zwierząt”. Należy także zwiększyć liczbę pojemników na surowce wtórne. Proponowane rozwiązania z powodzeniem funkcjonują w wielu krajach europejskich.

 

To wszystko można osiągnąć!

 

<< powrót